Üye ol | Giriş Yap

Üye ol

 
 

 
   
 
 
   Diğer üyelerin iletişim bilgilerimi görmesini istemiyorum. 

    

Futbolumuzu Daha Fazla Kirletmeyin !

Malesef futbolu adaletli bir şekilde yönetmekle görevli olan kurumlar görevlerini yapamamaktadır. Yargı tarafından karara bağlanan ama  futbol federasyonu tarafından sahaya yansıtılamayan kararlar, hakem raporlarının görmezden gelinip yok sayılması ile tarafsız olması gereken kurumların tarafsızlığını kaybettiği acı bir şekilde görünmektedir. Bu davranış ve kararlar  Türk futbolunu içinden çıkılması imkansız olan bir kaosa sürüklemektedir. 

Alınan bu anlamsız kararlardan sonra artık hakemlerin sahada düzeni nasıl sağlayacağı merak konusudur çünkü hakem sahada aldığı karar sonrası; küfür, el işareti ile taciz  ve tükürüğe maruz kalmasına, bunu raporlarına yansıtmasına rağmen yapılan saldırılar cezasız kalmıştır. Yaşananlar Türk futbolunun üzerine sürülmüş kara bir lekedir. 

Türk futbolunun bu kaos ortamından kurtulması için artık görev yapamayan kurumlar görevlerini bırakmalı, tekrar güven ve disiplin ortamı sağlanmalıdır. Yoksa Futbol Federasyonu Başkanının odası daha çok  ziyaretlere sahne olur. Sahada bir emek harcayarak karar alan hakemlerin kararları hiçbir anlam ifade etmez. En kötüsü de bu görüşün topluma  hakim olması sonucu stadlarımızda önlenemez olaylar meydana gelebilir. 

SarkırmızıPlatform olarak kulübümüzün bu süreçteki duruşunu destekliyor, yetkililerin üstüne düşeni yapmasını bekliyoruz.